Пиши ни

Отбор „Юнак“ триумфира в 31-то издание на футболния турнир „Бачето“ в с. Рупите.

Отборът на "Юнак" спечели за четвърта поредна година футболния турнир „Бачето”, провеждан в памет на легендарния местен футболист и основател на петричкия клуб „Любомир Весов”, Цветко Грозданов, който е починал на стадион "Цар Самуил" по вереме на мач на ФК "Беласица". Турнирът се проведе в два дни и в него се включиха пет отбора от петте махали в селото. При оспорвана футболна битка между отборите на „Юнак" и „Кожухски сокол" бе определен и крайният победител. С резултат 3:1 в крайното класиране се нареди отборът на „Юнак”. След него „Кожухски сокол" , на третото почетно място се класира отборът на „Динамо”, на четвърто място „Космос” и на пето „Лава". Главен съдия на турнира бе Страхил Шурков (Боци). В местен ресторант се проведе награждаването на победителите. По традиция последният отбор получи прах за пране, за да изпере екипите на всички останали отбори. Голмайстор на турнир „Бачето”стана Иво Хаджигаев с 14 отбелязани гола. Приза за най-добър вратар бе връчен на Ивайло Атанасов, а за най-добър играч на Марио Адвокатов. Най- възрастният участник беше Валентин Кузманов на 57 години.