Пиши ни

Община Петрич за първи път бе домакин на кръг от Републиканското първенство по бокс за юноши и кадети. Петричанинът Стоян Ангушев със златен медал.

Oт 09 до 11 февруари община Петрич бе домакин на кръг от Републиканското първенство по бокс за юноши и кадети. Участие взеха над 220 състезатели и треньори от 47 клуба.На 09 февруари кметът на Петрич Д. Бръчков заедно с председателя на ОБС – Петрич Георги Динев откриха спортното събитие. Всички срещи от  Републиканското първенство проследи боксьорката Станимира Петрова, която е Световна шампионка, Европейска шампионска и участничка в олимпийските игри в Рио 2016 г. Стоян Ангушев и Димитър Ямбоиев от боксов клуб ” Беласица” Петрич бяха единствените състезатели от града. Но явно заетите петричани не можеха да отделят от собсвеното си време да подкрепят своите съграждани. Без голяма подкрепа от трибуните и да се чувства, като истински домакин Стоян Ангушев спечели златен медал в категория до 54кг , а неговия съотборник Димитър Ямболиев се отказа във втората среща поради контузия. В последния финал в категория над 80 кг Георги Лефтеров спечели с нокдаун.